Parkety

0905 77 22 00

Drevené parkety | DEAS'

Drevené parkety

Drevené parkety  boli v minulosti používané vo všetkých  príbytkoch. Drevo, ako základný stavebný  materiál si zachoval aj dnes svoju obľubu v interiéroch pre teplú a tichú pochôdznosť, narutálnosť povrchov a nadčasovosť. Snáď najkrajšia drevená parketa je  z Dubu, ktorý  má na Slovenskom trhu ľahkú dostupnosť.

Povrchové spracovanie dubových parkiet  je dnes možné dosiahnúť modernými odtieňmi   – bielenie, kartáčovanie, olejované matné povrchy, priznané „V“ drážky na dlhých, alebo krátkych spojoch. Drevené parkety je možné ukladať na anglický vzor  – najčastejšie, stromček –  kde je potrebné P a Ľ kusy, alebo vkladané intarzie kde je náročnosť na kladenie.

Masívne drevené  parkety sa lepia na rovný, suchý a penetrovaný povrch. Každá drevená lepená podlaha je kus ručnej práce pokladača a rozhodne konečný efekt hotovej drevenej podlahy trvá minimálne niekoľko dní.

Výsledkom je dnes už luxusný povrch, ktorý vydrží niekoľko desaťročí.

Laminátové parkety

Laminátové podlahy sú vrstvené podlahy postavené na vodotesnej, lepenej drevotrieskovej doske. Laminátové podlahy sú dostupné v takmer nekonečnom množstve dizajnov a farieb, ktoré vychádzajú z takmer presného napodobenia dreva, keramiky, kameňa a pod.

Vďaka špičkovej kvalite drevotrieskového jadra a vrchnej ochrannej vrstve poskytuje laminátová podlaha vynikajúcu ochranu proti padajúcim predmetom, vysokým podpätkom a pod. Laminát sa skutočne ľahko udržiava čistý. Možnosti sú takmer neobmedzené. Dosky alebo dlaždice. Široké alebo úzke. Moderné alebo tradičné. Pre každú miestnosť a rozpočet sa nájde laminátová podlaha – dokonca aj pre kúpeľňu.

S laminátom prinášate do svojho domova podlahu, ktorá je šetrná voči životnému prostrediu. Drevo používané na výrobu drevotrieskového jadra pochádza z udržateľne obhospodarovaných lesov.

Laminátové parkety | DEAS'

Parkety – niektoré realizácie

Máte otázky? Potrebujete poradiť? Chcete si vybrať zo širokého množstva modelov?
Neváhajte a navštívte naše interiérové štúdio

KONTAKTUJTE NÁS