Okná

0905 77 22 00

Plastové okná Bratislava | DEAS'

Plastové okná

Kvalita a vzhľad  plastových okien definuje vzhľad interiéru budovy ako aj exteriéru a vnútornú mikroklímu. Moderné plastové okná majú mnoho výhod: ľahko použiteľné, trvanlivé, dobre vyzerajúce, farebné stále a tým najhlavnejším :  obmedzujú prenos tepla a chladu cez rám, výsledkom čoho je zníženie vykurovacej resp. chladiacej energie,  a s tým súvisiace zníženie nákladov.

Naše plastové okná sú vyrábané z nemeckých profilových systémov Gealan (S 8000 IQ a S 9000 IQ). Materiál zo systémov GEALAN je tvrdý PVC, obsahujúci 57% chlóru a ropy.

Ponúkame okná akéhokoľvek druhu (jednokrídlové, jednokrídlové výklopné, dvojkrídlové s pevným stĺpikom, plastové okná na “štulp”, trojkrídlové, okná s nadsvetlíkmi a podsvetlíkmi, viackrídlové…) a samozrejmosťou sú ATYPické plastové okná na mieru. Naše plastové okná sú certifikované nezávislými skúšobnými ústavmi v Európe, Ázii i Severnej Amerike.

Sklenené výplne  plastových okien sú dnes štandardne na novostavby z 3- sklom, ktorým je dosiahnutý súčiniteľ prestupu tepla  Ug  – 0,6  W (m2.K).

Základné sú biele profily, avšak je možné dosiahnuť rôznu farebnú škálu s imitáciou dreva – RENOLIT  fólie , odolné na UV žiarenie – farebne stále a to bud jednostranne alebo obojstranne. Moderné sú  veľke presklené steny s posuvnými dverami tzv. -HS  portály, čím je možnosť otvárania sklenených stien až do 400 kg.

Drevené okná

Drevo ako najstarší stavebný  materiál je pre svoju cenu stále hodnotený ako najlepší ekologicky produkt pre uzatvorenie stavebných otvorov. Drevo „dýcha“  spoločne celou stavbou a prenáša do stavby kus prírody.  Drevina použitá na výrobu drevených  okien, ktorá dostatočne zodpovedá potrebám izolácie je často z cinkovaného alebo fixného smreku – mäkkého masívneho  trojhranolu stavebnej hĺbky 68 mm, kde sa používa dvojsko 4-16-4 s nerezovým rámikom. Vyššia cenová hladina masivu je meranti – tvrdší a hustejší, alebo dub, ktorý je absolútnou jedničkou.

Pre pasívne domy, alebo na dnes používané novostavby rodinných domov sa vyrábajú drevené  okná z profilu o stavebnej hĺbke 78 mm – kde sa už osadí 3 sklo s dosiahnutím nízkeho súčiniteľa prestupu tepla  Ug  – 0,5  W (m2.K).

Sklá sa pri drevených oknách utesňujú manuálne transparentným silikónom. Obvodové kovanie  MACO  zaručí dreveným oknám množstvo rozličných spôsobov otvárania  ako i posúvania. Novinkou sú tzv. HS portály, ktoré sú vhodné na terasy,  a nízky prah nebráni v pochôdznosti interiér – exteriér.

Drevené okná majú rámy,  ako aj okenné krídla  v spodnej časti kovanie – tzv. okapovú lištu, ktorá chráni okno pred stekajúcou vodou a tak zabezpečí na stavbe dlhú životnosť.

Povrchové úpravy drevených masívnych okien sa realizujú kvalitnou farbou zn. REMMERS, ADLER, kde sa môže použiť aj dvojfarebnosť – interiér biely, exteriér iný odtieň a zároveň interiér presvetliť a zjednodušiť jeho zariaďovanie.

Vchodové dvere sú rovnako súčasťou každej jednej stavby a sú jeho  hlavnou dominantou. Odporúčame voliť masívny odolný a tvrdý  DUB, pre frekvenciu používania. Výplne dverných krídiel na vchodových dverách môže byť vkladaním sklenenej výplne s bezpečnostnou CONNEX fóliou, alebo úplne hladké krídla bez priznaného rámu krídla.

  ATYPické okná a dvere  sú samozrejmosťou. Navštívte naše štúdio, získané skúsenosti dlhoročnou praxou prenášame do vašich stavieb.

Plastové okná – niektoré realizácie

Máte otázky? Potrebujete poradiť? Chcete si vybrať zo širokého množstva modelov?
Neváhajte a navštívte naše interiérové štúdio

KONTAKTUJTE NÁS